آمار تکان دهنده هزاران سایت مستهجن وغیر اخلاقی،نشان از گستردگی و اوج کینه دشمنان در جنگ نرم وفرهنگی بر علیه ارزشهاست.

دشمنی که به قصد نابودی ارزشهایِ نه تنها دینی بلکه انسانی گام در میدان نبرد نهاده است. ودر رسیدن به این هدف از هیچ ابزار و وسیله ای فروگذار نبوده،نیست و نخواهد بود.

آنچه مهم است مقابله با این دشمن سرتا پا مسلح به هر شکلی است.زمانی عرصه عرصه نبرد نظامی بود،وجوانان ما ومردم غیور ما با هدیه وبذل جان از ارزشها،دین،قرآن و حریم اهل بیت(علیهم السلام) دفاع کردند.اکنون نیز عده ای از شیر بچه های میهن عزیزمان در سوریه، وعراق تا پای جان در دفاع از حرم اهل بیت(علیهم السلام) تلاش می کنند.

اما نبرد گسترده و ویران کننده دیگری نیز در حال انجام است نبردی به نام «جنگ نرم» ابزار این نبرد دیگر کلاش و خمپاره و تانک ومسلسل نیست بلکه ماهواره و سایت های اینترنت است.

صحنه جنگ تنها در مرز وچند استان نیست بلکه در خانه های همه ماست،از روستائیان تا پایتخت نشینان،هدف این جنگ اشغال ارضی نیست بلکه محو کردن این سرزمین وارزشهای آن است.

پاتک های دشمن شبانه نیست بلکه در روز روشن است.در جنگ نظامی شما احساس خطر می کنید و برای همین احساس خطر عکس العمل نشان می دهید ولی در جنگ نرم،صحنه جوری تزیین شده که موجب غفلت  ما می شود.

در جنگ نظامی دوست ودشمن مشخص هستند ولی در جنگ نرم گاه دوستان نا خواسته در صف دشمن و در شراکت با او به سر می برند.

تماشای سایت های مستهجن و غیر اخلاقی،موجب از دست رفتن عمر وفرصتهای ناب می شود.فرصتهایی که فرموده علی(ع) مثل ابرها در گذر هستند،هیچ دقت کرده ایم که وقت وعمری را که به تماشای این سایتها می گذرد ،اگر صرف امور صحیح مانند مطالعه،کسب وکار،فعالیت های ورزشی،فعالیت های آموزشی و بسیاری امور مناسب دیگر شود، میتوانستیم به چه جایگاهی رسیم.فرصت هایی که صرف لذت زودگذر  می شود عذاب ابدی دنیا وآخرت را به دنبال دارد.

آیا به این مسئله اندیشیده ایم که چرا بعد از تماشای این صحنه های غیر اخلاقی دیگر لذت مناجات و عشق بازی با خدا را نداریم،سر این مطلب در کلام امیربیان علی(ع) مشخص می شود،آنجا که حضرت می فرماید:«قلب دفتر چشم است» آری چه خوب گفت شاعر که :

زدست دیده و دل هر فریاد *** که هر چه دیده بیند دل کند یاد

در قلب ما همان چیزی نقش می بندد که دیده می بیند،اگر دیده زیبایی دید،در قلب زیبایی حک می شود،و اگر دیده به زشتی دیدن عادت کند قلب را فاسد می کند.

قلبی که باید جایگاه الهی باشد،«القلب حرم الله»قلبی که اگر سالم بماند واز آفات گناه وزشتی آن دور بماند نجات بخش انسان در روزی است که :«یوم الفرع الاکبر» است،که « يَوْمَ لَا يَنْفَعُ مَالٌ وَلَا بَنُونَ * إِلَّا مَنْ أَتَى اللَّهَ بِقَلْبٍ سَلِيمٍ» .

اما مسئله دیگری که باید به آن توجه نمود وشاید کمتر مورد دقت ما است،سودهای باد آورده سرسام آوری است که دشمنان ما از تولید این سایتها ومحتویات آن،به وسیله بازدید های ما به دست می آورند. سود های بزرگی که متقابلا صرف جنگ با ما وحتی کشتن مسلمانان در همه جای عالم می شود.درآمدهایی که صرف کمک به امثال داعش برای کشتن ما می شود.»

به گزارش خبرنگار علمی "خبرگزاری دانشجو"، مویر اولان، جانشین دستیار وزیر امور خارجه امریکا اخیرا در اظهاراتی به اهمیت شبکه‌های اجتماعی در سیاست کشورها اشاره کرده و یادآور شده است: شبکه‌های اجتماعی مهمترین ابزار دیپلماسی عمومی امریکا است.

وی فیسبوک و توئیتر را ابزاری برای برقراری ارتباط با مردم دنیا عنوان کرد و اظهار داشت: شبکه‌های اجتماعی هم‌اکنون در حال تغییر دادن مسیر برقراری رابطه میان امریکا و دیگر مردمان جهان هستند که هم جنبه شخصی و هم جنبه عمومی دارد.

دستیار وزیر امور خارجه امریکا اضافه کرد: امریکا تلاش می‌کند تا به جای پس زدن مخالفت‌ها، از ابزارهای شبکه‌های اجتماعی برای مدیریت سیاست‌های امریکا و انتقادهای موجود استفاده می‌کنیم.

در حالی که دولتمردان امریکایی به اتفاق بر تاثیر غیرقابل شبکه‌های اجتماعی در پیشبرد سیاست‌های خود بر مردم جهان تاکید دارند، موسسه امریکایی چشمان متعهد (Covenant Eye)  نیز آمار تکان دهنده‌ای از افزایش میزان مشکلات جنسی در فضای مجازی ارائه کرده است.

در این گزارش با تاکید بر درآمد چشم‌گیر امریکا از طریق سایت‌های غیراخلاقی در فضای مجازی اشاره شده و آمده است: امریکا سالانه درآمدی بالغ بر 13 میلیارد دلار (40 هزار میلیارد تومان) از طریق سایت‌های پورنوگرافی کسب می‌کند.

شهدا برای دفاع از ارزشها خون دادند، و اکنون نظاره گرند گه ما چه خواهیم کرد.

منبع : نافذالبصیرة |مشارکت در جنگ با خدا
برچسب ها : امریکا ,دیده ,شبکه‌های ,اجتماعی ,بلکه ,امور ,شبکه‌های اجتماعی ,نیست بلکه ,طریق سایت‌های ,فضای مجازی ,خارجه امریکا ,امور خارجه امریکا